Дитячий центр

Дитячий садок

Літній табір


Ми в Facebook

Ми вконтакті

Ми на YouTube
Софіївська Борщагівка

вул. Боголюбова, 6

вул. Боголюбова, 1

Дивіться карту

(095) 628 39 96
Шаховий клуб «Хід конем»


Гра в шахи вирішує відразу кілька задач:


Пізнавальну - розширює кругозір, вчить думати, запам'ятовувати, порівнювати, узагальнювати, передбачати результати своєї діяльності, орієнтуватися на площині (що вкрай важливо для школи), розвиває винахідливість і логічне мислення.


Виховну - виробляє цілеспрямованість, витримку, волю, посидючість. А також уважність і зібраність. Дитина, що навчається цій грі, вчиться самокритичності, звикає самостійно думати, приймати рішення, боротися до кінця, не сумувати при невдачах.


Естетичну - збагачує внутрішній світ, розвиває фантазію, вчить радіти красивим комбінаціям.


Фізичну - спонукає приділяти час фізкультурі, щоб вистачало сил і витривалості сидіти за шаховою дошкою.


Корекційну - допомагає гіперактивним дітям ставати спокійнішими, врівноваженішими, вчить непосид довго зосереджуватися на одному виді діяльності.

 

Перше питання, яке виникає у дбайливих батьків: в якому віці краще вчити дитину шахів? Чи є сенс вчити малюка такій складній грі до першого класу?

Педагоги одностайні - треба поспішати! Фахівці вважають, що є три причини для занять шахами саме в дошкільному  віці

Ранній старт виправданий, перш за все, якщо ми хочемо виростити чемпіона. Більшість великих шахістів почали осягати ази древньої гри досить рано.
Втім, не всі діти, кого захопить шахова гра, стануть чемпіонами. Тому для більшості з нас важливіше друга причина раннього знайомства з шахами - бажання виростити гармонійно розвинен
у людину. Не випадково охоче проводили дозвілля за шаховою дошкою Пушкін, Лермонтов, Тургенєв, Толстой.

Остання причина криється у благотворному впливі гри на підготовку до школи. Експериментально підтверджено, що діти, залучені досить рано в чарівний світ шахів, краще встигають у школі, особливо з точних наук, і навіть швидше роблять домашні завдання.


Пограємо в розумну гру!